Registrace aktualit Napište nám Zasilání SMS

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
25 26 27 28 29 30
Pozvánka - májka, pálení čarodějnic, miss ježibaba
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Akce.cz

Akce.cz


2 Následující

Edutorium

Místo
Borská, Plzeň
Datum konání
Stálá akce
Typ

Edutorium je rozděleno do tří hlavních částí: exponáty, fyzika v pozadí, vědci a vynálezci. V části "exponáty" jsou popsány fyzikální principy jednotlivých exponátů. V části "fyzika v pozadí" je vyložena fyzika zhruba na středoškolské úrovni. Hlavním cílem fyziky v pozadí je nabídnout informace nezbytné k plnému pochopení funkce jednotlivých exponátů. V části "vědci a vynálezci" budou neustále doplňovány nové osobnosti, které měli nebo mají co dočinění s vědou a technikou.

Více

Přijď na to!

Místo
Borská, Plzeň
Datum konání
Stálá akce
Typ

Název „Přijď na to!“ vystihuje princip celé expozice: mezi exponáty totiž patří celá řada hlavolamů a hraček, na jejichž princip musí „hráči“ sami přijít, tedy jej odhalit. Navštivte Techmanii, hrajte si, manipulujte s předměty, zkrátka Přijďte na to! Bavit se zaručeně bude celá rodina ;-) Hravá expozice se představuje v originálním dřevěném kabátě průmyslového designera Štěpána Soutnera, který s námi navrhuje například expozici Vesmír a získal prestižní cenu za návrh svého vláčku RandeVuu, který u nás také můžete vidět.

Více

Expozice ŠKODA

Místo
Borská, Plzeň
Datum konání
Stálá akce
Typ

Víte, kolik budov původně měla největší zbrojovka v monarchii? Že Škodovka vedle tanků vyráběla také kormidla pro zaoceánské lodě? Znáte někoho z rodiny Škodů? Víte, že nový kloubový trolejbus ŠKODA má stejnou přepravní kapacitu jako dopravní letadlo Boeing 737? Nebo kde se v Plzni projdete po prvním mostě na světě s celosvařovanou konstrukcí? V naší expozici ŠKODA se seznámíte s historickým vývojem Škodových závodů od jejich založení až do současné podoby. Doslova se projdete po časové ose a zastavíte u stěžejních okamžiků a výrobků, které okouzlily svět. Informace získáte z obrazových panelů, audio- a videosekvencí i dalších zdrojů. Uvidíte zrekonstruovanou parní turbínu z roku 1922 – kompletní a schopnou provozu; modely lokomotiv i samotné továrny, funkční modely trolejbusů, ukázky historického nářadí… Vytvoříte si tak představu o světovém věhlasu společnosti ŠKODA, její minulosti, současnosti, i budoucnosti.

Více

KOTEREC FEST vol.9

Datum konání
Typ

Koterec Fest 9 V júni sa opäť uvidíme v Kolotočove na 9tom ročníku benefičného koncertu pre liptovské labky ???? Dobrovoľné vstupné, ktoré sa vyzbiera bude rozdelené rovným dielom do dvoch liptovských útulkov: Očami Psa v Liptovskom Mikuláši a Zatúlaný Chlpáčik v Liptovskom Hrádku. Na feste už klasicky bude prebiehať aj materiálna zbierka pre chlpáčov: granule (prosím uprednostnite kvalitu pred kvantitou), konzervy, deky, čistiace prostriedky, hračky...... Do tanca prídu zahrať: PUNKREAS - punk-metal / Moldava nad Bodvou / SK https://bandzone.cz/punkreas SOUKROMEY POZEMEK - punk / Příbram / CZ https://bandzone.cz/soukromeypozemek CANABINOID - punk / Krakow / PL https://www.facebook.com/Canabinoid-105780361421130 THE FLAT CAPS - oi!punk / Mladá Boleslav / CZ https://bandzone.cz/theflatcaps SORGOTH - black / Veľká Bytča / SK https://bandzone.cz/_101821 JANČI N. BEND - / Liptovský Mikuláš / SK SEKTOR 20,0 - punk-hardcore / Žilina / SK https://bandzone.cz/sektor20 PLAN C - punk / Liptovský Mikuláš / SK https://www.youtube.com/watch?v=8cAQwVWPSGY UNITY - oi!punk / Liptovský Mikuláš / SK https://bandzone.cz/unityoipunk

Více
2 Následující