Registrace aktualit Napište nám Zasilání SMS

Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5
SEKANOBRANÍ - kulinářská soutěž a hudební zábava - pátek 5. dubna od 19 hod KD Bdeněves
6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Májka a pálení čarodějnic - pozvánka na náves na tradiční akci
1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Informace - zahájení stavby veřejného osvětlení na průtahu obcí

Informace - zahájení stavby veřejného osvětlení na průtahu obcí
Vážení spoluobčané,

 

rádi bychom vás informovali o zahájení stavebních prací nového veřejného osvětlení na průtahu obcí.

Jedna ze součástí rozvojového plánu obce byla rekonstrukce veřejného osvětlení. Část již byla realizována v uplynulých letech, nejprve jako modernizace, později v ulici „K řece“ byly instalovány nové lampy, vše již v LED úsporné technologii. Nyní přichází ta nejnáročnější část – veřejné osvětlení podél hlavního průtahu obcí. Příprava tohoto projektu s ohledem na množství účastníků územního řízení trvala poměrně dlouhou dobu.

Rekonstrukce spočívá v přeložení osvětlení na jižní stranu průtahu tak, aby byly splněny moderní požadavky na osvětlení jak chodníku, tak i silnice. Na tuto stranu bude položen napájecí kabel do země. Počet nových osvětlovacích těles bude navýšen tak, jak vyžaduje legislativa. Samozřejmě nová osvětlovací tělesa jsou typu LED, tj. velmi úsporná a obec tak ušetři i náklady na energie. Na tento projekt jsme získali dotaci, která nám alespoň částečně pomůže celou akci profinancovat. O další dotaci ještě nebylo rozhodnuto, ale žádost je podaná.

Z provozních důvodů byl projekt rozdělen na 2 části – západní a východní etapu. Nyní se začíná realizovat západní část (tj. od parku u ACHP směr Stříbro), realizace východní části bude následovat pravděpodobně koncem roku nebo v roce příštím. Snažili jsme se realizační část stlačit na co nejkratší termín, nicméně s výkopovými a instalačními pracemi dojde k určitému omezení komfortu obyvatel. Prosíme občany, aby toto dočasné omezení tolerovali.

Je v zájmu nás všech, aby se naše obec stále rozvíjela a díky novému osvětlení bude hezčí a také bezpečnější.