Registrace aktualit Napište nám Zasilání SMS

Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5
SEKANOBRANÍ - kulinářská soutěž a hudební zábava - pátek 5. dubna od 19 hod KD Bdeněves
6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Májka a pálení čarodějnic - pozvánka na náves na tradiční akci
1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality

Aktuality


 

 

Štítky:

Kulturní komise - tři velikonoční výzvy

Vážení sousedé, 

 

ocitli jsme se v ne příliš příjemných časech a budeme muset (nejen) velikonoční svátky strávit jiným způsobem, než jsme byli zvyklí.

Pokusili jsme se v rámci kulturní komise připravit alespoň nějaké náměty, jak trochu aktivně strávit následující prosluněné dny.

Přinášíme tři výzvy. Každý se může zapojit, jak uzná za vhodné. Vše je na vás, jak to pojmete. Nejde o soutěž, i když ty šikovné jistě nějak odměníme. Cílem je spojit příjemné s užitečným a sdílet společné aktivity, alespoň prostřednictvím internetu.

 

Výzva první - bojovka:

na přiložených obrázcích nejdeš 16 fotografií (čtyři archy), které jsou vyfoceny včera v katastru naší obce. Vyraz do terénu, samozřejmě pouze ve dvou, nebo spolu s členy domácnosti, a nezapomeň na roušku. Hledej a najdi místa na obrázcích a vyfoť je tak, aby tvoje fotka byla co nejvíc podobná té naší. Když nenajdeš všechna místa, nevadí. Fotky pak pošli (pokud možno v menším rozlišení) emailem. Když nemáš možnost fotit, napiš ke každému číslu fotky komentář, kde jsi místo našel …

Fotky zadání - klikni >>ZDE<<

Čas máš do úterý 14. dubna.

 

Výzva druhá – jarní focení:

Je nádherné počasí, příroda se probouzí a každý si alespoň sám pro sebe udělá nějakou tu velikonoční výzdobu. Vyfoť na toto téma nějakou opravdu hezkou jarní nebo velikonoční fotku z naší obce. Každý kdo se zapojí, může poslat dvě fotky. Ty vybrané pak budou zdobit internetové a facebookové stránky obce (tím že fotky pošleš, souhlasíš s jejich zveřejněním).

Čas máš do úterý 14. dubna.

 

Výzva třetí – ptačí budka:

Teď je akorát doba, kdy začínají hnízdit ptáci. Ti k tomu potřebují ideálně dutiny ve stromech. Stromů v obci je ale málo a i v okolních lesích díky kůrovci ubývá. Udělat takovou umělou dutinu - ptačí budku - zvládne každý, i malý kutil.

Je třeba myslet na to, že je důležitá velikost otvoru. V našem případě je ideální průměr 30-40 mm. Otvor je ideálně kruhový, může ale být i oválný nebo čtvercový. Budky pak spolu s hasiči umístíme do obecních parků případně do obecního lesa. Kutily čeká odměna :)

Čas máš do neděle 19. dubna.

Pozn.: Návodů na výrobu ptačí budky je plný internet, například zde:

http://www.csopvlasim.cz/dokumenty/letak_budky.pdf

https://www.naradi-skil.cz/pokyny-krok-za-krokem/vyrobte-ptaci-budku.html

https://www.youtube.com/watch?v=ckY1t5LsTdw

 

Kam zasílat fotky, informace, dotazy nebo vaše další náměty?

Na tento email: bdeneves@email.cz

Budeme rádi, když se zapojíte do naší výzvy. Respektujte však vládní nařízení a mimořádná opatření. 

Kulturní komise může udělit drobné ceny těm, kdo se našich výzev úspěšně zhostí!

 

Srdečně zdraví a krásné svátky přeje za kulturní komisi starosta obce.

 Pivnice Bdeněves - prodej z okýnka

Dle sdělení provozovatele bude dnes (v pátek 10.4.2020) od 15 hod otevřen výdej z okýnka v naší pivnici.

Lze si zakoupit např. čepované pivo nebo pizzu sebou. V případě zájmu bude prodej z okýnka v dalších dnech.Jarní sběr Bio odpadu ze zahrad - kontejnery pro občany

 

V současné době jsou v obci umístěny dva kontejnery na bio odpad.

Určeno pouze odpad rostlinného původu ze zahrad, tj.:

listí, rostliny, tráva, plevel, ostřih ze živých plotů, drobné větve z prořezávek do cca 3 cm průměru nařezané na cca 1m délky,

případně kůra a piliny, seno. 

Velkoobjemové kontejnery budou umístěny na obvyklých místech a označeny cedulkou "Biologický odpad".

V příštích dnech budou kontejnery k dispozici na místech podle následující mapky (červené kolečko).

 

Prosíme kdo má možnost, aby využil též služeb sběrného dvora v M. Touškov, kam lze (nejen) bioodpad bezplatně uložit.

 

mapa

 Sběrný dvůr otevřen

 

Sběrný dvůr Město Touškov je opět v provozu!

Otevřeno pondělí + středa + neděle vždy od 14 do 18 hodin.

 

Pro občany z Bdeněvsi (po předložení OP) ukládání odpadu ZDARMA.

Výjimku tvoří objemný odpad (50,- Kč za kus) a pneumatiky (25,- kč za kus).

Stavební suť se nově eviduje – na jedno čp. je 200 kg ročně zdarma, následně 2,- kč za kilogram.

Na velikonoční pondělí 13.04.2020. bude zavřeno.

 

Prosíme využívejte sběrný dvůr, jehož provoz obec Bdeněves spolufinancuje.

Bezplatně lze ukládat i jakýkoliv zelený bioopdad. V případě velkých větví však tyto nutno nařezat na cca metrové kusy, aby nedocházelo k rychlému zahlcení kontejnerů.

Děkujeme za pochopení.Aktuální informace - koronavirus

letak 030042020.jpgMimořádná opatření - aktualizace

Ode dneška je nařízen prodej nebaleného pečiva pouze za podmínky, že je zajištěno, že v místě odběru pečiva nedochází ke shlukování osob a že prodejní místo je vybaveno pomůckami osobní hygieny. Jinak musí být pečivo balené.

Podnikatelé provozující maloobchodní prodejnu potravin se samoobslužným prodejem poskytují bezplatně zákazníkům u každého vchodu do takové prodejny jednorázové rukavice nebo jiný obdobný ochranný prostředek na ruce (např. mikrotenový sáček).

Připomínáme, že  je možné pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti či účasti na pohřbu. Při kontaktu s ostatními osobami je nutné zachovávat odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné.

 

Další, dosud přijatá opatření nadále trvají až na drobné modifikace, kompletní přehled zde: co aktuálně platí

 

Pro zájemce jsou k dispozici látkové roušky poskytnuté od dárců na obecním úřadě a v prodejně potravin. Dárcům děkujeme.OÚ Aktuální informace

info 25032020.jpgKrizové opatření platné od 19.3.2020

Vláda zakazuje s účinností od 19. března 2020 od 00:00 hod. všem osobám pohyb a pobyt na všech místech
mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.

Vláda zakazuje s účinností od 19. března 2020 od 00:00 hod. všem osobám přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin v čase mezi 10:00 hod. a 12:00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru.

 

Další opatření se týkají přeshraničních pracovníků - celé znění usnesení najdete zde: sb041-20.pdfAktuální informace pro občany

Na základě rozhodnutí vedení Plzeňského kraje je od 19. března 2020 0:00 hod do odvolání zákaz vstupu, pohybu a pobytu cestujících bez ochranných prostředků dýchacích cest (respirátory, roušky, šátky, šály a jiné obdobné tkaniny a vhodné materiály) ve všech prostředcích veřejné drážní dopravy, osobní dopravy a veřejné linkové dopravy, včetně městských hromadných doprav na území Plzeňského kraje.

Obecní úřad rovněž důrazně žádá a doporučuje, aby občané omezili pohyb ve veřejném prostoru na nezbytné minimum a používali rovněž při jakémkoliv pohybu mimo svoje obydlí ochranné prostředky dýchacích cest

Lidé nad 70 let by podle doporučení vlády neměli mimo svá obydlí pokud možno vycházet, nemají-li jinou možnost jak zajistit léky a základní potraviny, mohou kontaktovat OÚ na tel. 377922282.

 

Pozn.: Ochranných prostředků je chronický nedostatek, nejsou ani pro úřady nebo hasiče! Je vhodné použít improvizované prostředky např. bavlněné šátky. Byť se neustále spekuluje o nízké míře účinnosti těchto opatření, je nutné tato nenákladová řešení z preventivních důvodů dodržovat.

 

Děkujeme za pochopení.Ordinace MUDr.Lorenc Kozolupy - nouzový režim od 16.3.2020

Ordinační hodiny od 16.3.2020: 8,00 - 12,00 hod., čtvrtek: 12,00- 15,00 hodin.

Čekárna bude uzamčena a stav pacientů bude konzultován telefonicky na čísle 377 922 229.

Nebudou se provádět žádné : preventivní prohlídky, očkování, posudková činnost ( řidičské a zbrojní průkazy, výpis z dokumentace, vyšetření pro ČSSZ jako invalidní důchody, bezmocnost atd.).

Poskytují se pouze tel. konzultace, e-Recepty na mobil a vystavování e-Neschopenek.