Registrace aktualit Napište nám Zasilání SMS

Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Veřejné zasedání - pozvánka
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22
Vítání prázdnin - sobota 22.6.2024 - pozvánka
23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Kulturní komise - tři velikonoční výzvy

Kulturní komise - tři velikonoční výzvyVážení sousedé, 

 

ocitli jsme se v ne příliš příjemných časech a budeme muset (nejen) velikonoční svátky strávit jiným způsobem, než jsme byli zvyklí.

Pokusili jsme se v rámci kulturní komise připravit alespoň nějaké náměty, jak trochu aktivně strávit následující prosluněné dny.

Přinášíme tři výzvy. Každý se může zapojit, jak uzná za vhodné. Vše je na vás, jak to pojmete. Nejde o soutěž, i když ty šikovné jistě nějak odměníme. Cílem je spojit příjemné s užitečným a sdílet společné aktivity, alespoň prostřednictvím internetu.

 

Výzva první - bojovka:

na přiložených obrázcích nejdeš 16 fotografií (čtyři archy), které jsou vyfoceny včera v katastru naší obce. Vyraz do terénu, samozřejmě pouze ve dvou, nebo spolu s členy domácnosti, a nezapomeň na roušku. Hledej a najdi místa na obrázcích a vyfoť je tak, aby tvoje fotka byla co nejvíc podobná té naší. Když nenajdeš všechna místa, nevadí. Fotky pak pošli (pokud možno v menším rozlišení) emailem. Když nemáš možnost fotit, napiš ke každému číslu fotky komentář, kde jsi místo našel …

Fotky zadání - klikni >>ZDE<<

Čas máš do úterý 14. dubna.

 

Výzva druhá – jarní focení:

Je nádherné počasí, příroda se probouzí a každý si alespoň sám pro sebe udělá nějakou tu velikonoční výzdobu. Vyfoť na toto téma nějakou opravdu hezkou jarní nebo velikonoční fotku z naší obce. Každý kdo se zapojí, může poslat dvě fotky. Ty vybrané pak budou zdobit internetové a facebookové stránky obce (tím že fotky pošleš, souhlasíš s jejich zveřejněním).

Čas máš do úterý 14. dubna.

 

Výzva třetí – ptačí budka:

Teď je akorát doba, kdy začínají hnízdit ptáci. Ti k tomu potřebují ideálně dutiny ve stromech. Stromů v obci je ale málo a i v okolních lesích díky kůrovci ubývá. Udělat takovou umělou dutinu - ptačí budku - zvládne každý, i malý kutil.

Je třeba myslet na to, že je důležitá velikost otvoru. V našem případě je ideální průměr 30-40 mm. Otvor je ideálně kruhový, může ale být i oválný nebo čtvercový. Budky pak spolu s hasiči umístíme do obecních parků případně do obecního lesa. Kutily čeká odměna :)

Čas máš do neděle 19. dubna.

Pozn.: Návodů na výrobu ptačí budky je plný internet, například zde:

http://www.csopvlasim.cz/dokumenty/letak_budky.pdf

https://www.naradi-skil.cz/pokyny-krok-za-krokem/vyrobte-ptaci-budku.html

https://www.youtube.com/watch?v=ckY1t5LsTdw

 

Kam zasílat fotky, informace, dotazy nebo vaše další náměty?

Na tento email: bdeneves@email.cz

Budeme rádi, když se zapojíte do naší výzvy. Respektujte však vládní nařízení a mimořádná opatření. 

Kulturní komise může udělit drobné ceny těm, kdo se našich výzev úspěšně zhostí!

 

Srdečně zdraví a krásné svátky přeje za kulturní komisi starosta obce.