Registrace aktualit Napište nám Zasilání SMS

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Akce.cz

Akce.cz


Industriální stezka

Vydejte se po stopách historie areálu DEPO2015! Industriální stezka poutavě a v souvislostech přibližuje architekturu, významné podniky a události areálu DEPO2015. Průvodcem vám bude například cukrovarnický odborník Hugo Jelínek, strojní inženýr Smola nebo třeba slavný průmyslník a vynálezce František Křižík. Z historie: 21.11.1869 otevírá podnikatel Hugo Jelínek na levém břehu řeky Radbuzy nový cukrovar a začíná tak psát zajímavou a mnohdy pohnutou historii rozsáhlého areálu mezi dnešními ulicemi Cukrovarská a Presslova. Od cukrovaru přes infekční nemocnici, opravny a depo dopravních podniků až po současné kulturní centrum DEPO2015, Centrum robotiky a další organizace, které zde sídlí, dokazuje areál, že je po generace důležitou a živou součástí města Plzně. Přesně po 151 letech se veřejnosti otevírá možnost nahlédnout do historie tohoto areálu prostřednictvím Industriální stezky, která poutavě a v souvislostech přibližuje architekturu, významné podniky a události tohoto místa. Celá stezka sestává z celkem 6 označených zastavení, kde si návštěvníci pomocí QR kódu budou moci přehrát krátká videa o daném místě. Průvodcem ve videích je vždy nějaká historická osobnost, která s danou lokalitou úzce souvisí. Návštěvníci se tak mohou setkat mimo jiné s inženýrem Smolou, Františkem Křižíkem, s již zmiňovaným podnikatelem a vlastencem Hugo Jelínkem a mnoha dalšími osobnostmi úzce spojenými s průmyslovým dědictvím města Plzně. Industriální stezka je přístupná každý den od 10 do 18 hodin.. V nouzovém stavu pouze úterý a čtvrtek 10 - 18 a v sobotu 10 - 15. V ostatní dny a časy je stezka přístupná částečně, tj. pouze zastavení mimo vnitřní prostory areálu DEPO2015.

Více

DIsharmonici a Jakofakt? v Hifáči

Datum konání
Typ

Plzeňský crazy punk Disharmoniků není třeba v Hifáči představovat. Ale je třeba si ho poslechnout. A spolu s ním tentokrát máte šanci uslyšet skvělou píseckou kapelu Jakofakt? Je to kapela folk punková, znějící hodně irsky - něco mezi Navzájem a Pogues. :-) Z nahrávky nového CD se nám hodně líbili. A doufáme, že se budou líbit i posluchačům naživo. Přijďte si je poslechnout taky, než budou slavnější (a dražší) :-)

Více

Datum konání
Typ

Více

ANYMEN & TŘÍSKÁČ ANDĚL MUSIC BAR

Datum konání
Typ

Povánočkový přednovoroční double koncert v Anděl Music Bar (Plzeň) ANYMEN - finské dívčí pětičlenné trio ze Švédska (Faith No More/Rage Against The Machine/Royal Republic/R.H.C.P/Audioslave...) TŘÍSKÁČ - Muzica Stolycnaja, Magyar Gazskar (funk/pop/ska) 20:00 # Opendoor 20:30 # Showtime

Více

Punk Rock Rádio Tour 2022

Datum konání
Typ

Společné turné kapel

Více

TBA

Datum konání
Typ

Více

Datum konání
Typ

Více