Registrace aktualit Napište nám Zasilání SMS

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11
Letní kino Bdeněves - v pátek 11.9.2020 ve 20 hod na louce pod bytovkou
12
POZVÁNKA: Den s obcí Bdeněves v sobotu 12.9.2020 od 16 hod na louce pod bytovkou
13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Pomoc rodině poškozené požárem RD v naší obci

Pomoc rodině poškozené požárem RD v naší obciVážení sousedé, 

protože se hodně z vás na obec obrací s dotazy, jak pomoci rodině, která přišla díky nedělnímu požáru o střechu nad hlavou, rád bych se pokusil situaci stručně shrnout.   

1)      V současné době obec spolu s dobrovolnými hasiči a řadou dalších dobrovolníků zajišťuje hrubé demoliční práce, úklid bezprostředních následků požáru a odvoz suti na skládku. Dopravu poskytl bezplatně pan Daniel Nový.

2)      Obec Bdeněves svolala na pondělí 2.11.2015 mimořádné zastupitelstvo, aby se projednaly možnosti jak pomoci. Ptáte se především ohledně veřejné sbírky. Zastupitelstvo připravuje veškeré podklady k tomu, aby na mimořádném veřejném zasedání byly tento, příp. další postupy, projednány a odsouhlaseny. 

3)      Vyhlášení legální veřejné sbírky podléhá zákonu č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách a klade na pořadatele určité povinnosti, aby se ochránili zájmy všech zúčastněných. Nezbytné je usnesení zastupitelstva, povolení krajského úřadu, zřízení bankovního účtu, zapečetěná pokladna atd., aby nedošlo k jakémukoliv zpochybnění. Z tohoto důvodu prosíme veřejnost o trpělivost a věříme, že během 2 týdnů se povede vše zařídit. Pokud organizujete neoficiální „sousedské“ sbírky, doporučujeme vyčkat na vyhlášení oficiální sbírky obcí, kam pak prostředky vložíte. Bude rozumné, když se společně nastřádá smysluplná částka, než nekoordinovaně střádat na více místech.

4)      Rodina v současné době má zajištěné ubytování a nepotřebuje žádné další ošacení, potraviny atd. Jako další vhodnou pomoc by ale uvítali stavební materiál jako např. OSB desky, sádrokartonové desky, suchou maltu či lepidlo, elektroinstalační materiál ...

5)      Další informace budou zveřejněny na obecních stránkách obce v úterý 3.11.2015.

Rádi bychom jménem poškozených poděkovali všem za dosavadní pomoc a podporu.

Petr Chleborád, starosta