Registrace aktualit Napište nám Zasilání SMS

Změna velikosti písma

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10
Veřejné zasedání - pozvánka
11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22
Vítání prázdnin - sobota 22.6.2024 - pozvánka
23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Velikonoční výzva - tři úkoly

Velikonoční výzva - tři úkolyDatum konání:
1.4.2021
Datum ukončení:
9.4.2021

Velikonoční výzva - tři úkoly

 

Vážení občané, sousedé, kamarádi,

stejně jako vloni, i letos se stále nacházíme v ne příliš příjemných časech a budeme muset opět velikonoční svátky strávit jiným způsobem, než jsme byli zvyklí.

Pokusili jsme se připravit alespoň nějaké náměty, jak trochu aktivně strávit následující, doufejme že prosluněné svátky.

Přinášíme proto tři velikonoční výzvy.

Každý se může zapojit, jak uzná za vhodné. Vše je na vás, jak to pojmete, určeno pro všechny věkové kategorie. Nejde o soutěž, i když ti, kdo splní všechny tři výzvy jako vždy odmění kulturní komise dárkovým balíčkem

Cílem je spojit příjemné s užitečným a sdílet společné aktivity, alespoň prostřednictvím internetu.

Čas na splnění úkolu je do úterý 6. dubna resp. zaslání fotek do 9. dubna. 

 

Výzva první - bojovka:

na přiložených obrázcích nejdete mapu trasy a fotografie z této trasy. Vydejte se do terénu na okruh, který má asi 7 km, a hledejte místa na obrázcích. Ty jsou přímo na trase, takže stačí mít oči otevřené :) Jakmile správné místo objevíte, udělejte fotku (stačí jakýkoliv mobil) tak, aby byla co nejvíc podobná té naší. Když nenajdete všechna místa, nevadí. Fotky pak pošlete (pokud možno v menším rozlišení) emailem. Když nemáte možnost fotit, napište ke každému číslu fotky komentář, kde jste místo našli …

Trasa začíná v naší obci směrem Plešnice přes chaty Čertovka, u viaduktu U Chaloupků doleva po modré směr U čtyř sudů, opatrně přes hlavní silnici a pak lesem stále po modré na Myslinku, ale pozor zavčasu odbočit z modré doleva (asi po 1 km), chvíli podél lesem a pak podél rokle až k trati a zpět do obce.

Mapa trasy zde: https://mapy.cz/s/lazafoposa

Fotky na trase - klikni >>ZDE<<

 

Výzva druhá - zřícenina hradu Komberk:

Většina z vás ji znáte, a kdo ne, má alespoň nový cíl. Trasa je asi 4,5 km, ideálně pěšky nebo na kole. Celá trasa vede po zelené turistické značce z Bdeněvsi směr Město Touškov, dále na statek Kumberk, pokračujete směr Dolní Vlkýš (stále po zelené) a asi po 600m hledejte vlevo pěšinu na tvrz. Uprostřed tvrze roste strom tak si u něj udělejte pěkné selfie a pošlete nám ho. Nemusíte se obávat, že by se tato fotka někde objevila, jde jen o informaci o splnění úkolu a ihned bude smazána.   

Možná trasa zde: https://mapy.cz/s/nedofojuko

 

Výzva třetí - velikonoční výzdoba + kraslice nebo vajíčko:

Jsou tu velikonoční svátky, je nádherné počasí a každý si určitě udělá nějakou tu velikonoční výzdobu - doma nebo na zahrádce. Vyfoťte na toto téma nějakou opravdu hezkou velikonoční fotku. To bude první fotka. Potom je tu ještě tradice malování vajíček nebo kraslic. Ten nejpovedenější vlastní výtvor opět vyfoťte a pošlete. Každý kdo se zapojí, může tedy poslat dvě fotky (velikonoční výzdobu a malované vajíčko či kraslici). Ty vybrané pak mohou zdobit internetové stránky obce (tím že fotky pošlete, souhlasíte s jejich případným zveřejněním).

 

Kam zasílat fotky, informace, dotazy nebo vaše další náměty?

Na tento email: bdeneves@email.cz

Do předmětu zprávy uveďte: velikonoční výzva.

 

Budeme rádi, když se zapojíte do naší výzvy. Respektujte však vládní nařízení a mimořádná opatření. 

Každý se účastní sám za sebe a na vlastní zodpovědnost. Za děti zodpovídají zákonní zástupci. 

 

Srdečně zdraví a krásné svátky přeje všem starosta obce.